Muzyczne wieczory

Zapraszamy na kolejny weekend muzycznych wrażeń. W naszym repertuarze tym razem dwa duety oraz niespodzianka – standardy muzyki rozrywkowej na akordeonie. Zapraszamy!

Harmonogram:

17 września (czwartek), godz. 19:00, standardy jazzowe

Sylwia Stańczyk – wokalistka krakowska, od lat występuje na scenach w kraju i poza jego granicami. Specjalizuje się w repertuarze jazzowym (standardy, samby, bossanovy, ballady). Posiada bogaty program salsowy, jest wokalistką grupy CZiLA grającej wyłącznie utwory autorskie. Wokalistka współpracuje z różnymi muzykami. Duety, w których występuje charakteryzujący się ciepłym, oryginalnym brzmieniem. Artyści prezentują własne interpretacje standardów jazzowych i polskich piosenek.

Tadeusz Leśniak – krakowski muzyk, pianista, współpracował z czołówką polskich artystów estrady i jazzu: Krystyna Prońko, Marek Bałata, Grażyna Łobaszewska, Wały Jagiellońskie, Maryla Rodowicz, Maanam, Majka Jeżowska, Marcin Daniec, Zbigniew Wodecki, . Wielokrotnie nagradzany i doceniany na różnego rodzaju festiwalach. Jest autorem wielu przebojów, m.in. Monika dziewczyna ratownika. Obecnie gra w kilku formacjach – pop-funkowym OH-group, własnym trio Sqad of Thad, salsowym zespole Milagros i su gruppo oraz Pocos Locos. Założyciel i lider zespołu latin–jazzowego Fortet. Nagrał ponad 30 płyt z różnymi wykonawcami. W od 2006 roku jest członkiem zespołu Max Klezmer Band.

18 września (piątek), godz. 19:00, pop/jazz/soul

Dagmara Staniek (voc) i Michał Urban (piano) – krakowski duet wykonujący covery znanych wykonawców, takich jak Sting, Stevie Wonder, Norah Jones, Adele czy Bruno Mars. Wspólny projekt muzyczny powstał z chęci wspólnego spędzania czasu przy dawce dobrej muzyki. Na co dzień można ich posłuchać w kilku klimatycznych miejscach w sercu miasta Krakowa.

19 września (sobota), godz. 19:00, standardy muzyki rozrywkowej

Piotr Górski – akordeonista, gra na akordeonie od 8 roku życia. Wykonuje wirtuozersko niezwykle bogaty repertuar: covery znanych szlagierów, muzykę folkową (polską, rosyjską, żydowską, cygańską, irlandzką), tanga i pokrewne (Piazzolla), francuskie chansons i walczyki musette i standardy jazzowe.