Muzyka na żywo 12-14 listopad

12 listopada, czwartek, godz. 19:00, muzyka klasyczna

Grzegorz Mazanek (gitara klasyczna)

Grzegorz Mazanek – gitarzysta, Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie gitary st. wykł. Krzysztofa Sadłowskiego. Laureat kilku konkursów Ogólnopolskich i Międzynarodowego obecnie nauczyciel gitary w szkołach muzycznych w Mikluszowicach i Żębocinie.

13 listopada, piątek, godz. 19:00, muzyka śródziemnomorska

Krzysztof Gryko (gitara flamenco, bouzouki, voc) & Walentyn Dubrowskij (akordeon)

Duet BON VOYAGE – muzyczna podróż w znane i nieznane, duet wykona program z muzyką śródziemnomorską.

Krzysztof Gryko – samouk, powiernik gitary flamenco, bouzouki i wiolonczeli. W 2006 roku wraz z Martinem Bergerem (Argentyna) i Marco Trimbolim (Włochy) powołał do życia trio Tres Cigüeñas, które wprowadziło do krakowskich klubów świeży śródziemnomorski powiew. Reemigracje i dalsze poszukiwania doprowadziły do powstania w 2010 roku grupy Los Mar Sentimentales, która w znoju i trudach unosiła się na powierzchni marzeń o muzyce, starającej się zwierzać ze swoich tajemnic. Krzysztof Gryko kontynuuje swoją muzyczną drogę, od początku naznaczoną głęboką tożsamością z kulturą śródziemnomorską. Podąża więc za intuicją i pożąda dźwięków. Obala mit cygański i orientalny, by na nowo tworzyć własny niezależny świat , a w nim niekończące się misterium przygody i parabole doznań

Walentyn Dubrowskij – multiinstrumentalista (fortepian, akordeon, melodyka, gitara, bas), akompaniator, aranżer, muzyk sesyjny. Ukończył wydział muzykologii Państwowego Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Od 1993 r. mieszka w Krakowie, gdzie podjął współpracę z wieloma artystami i zespołami artystycznymi. Współzałożyciel wielu grup muzycznych, między innymi Dzikie Pola.

https://www.youtube.com/watch?v=48SJElhDUrw

14 listopada, sobota, godz. 19:00, pop/jazz/soul/r&b

Joanna „Azzja” Mądry & Hubert „Hjub” Charków

Azzja & Hubert to nazwa projektu stworzonego przez Joannę Mądry i Huberta Charków, którzy zostali docenieni przez wiele osób podczas koncertów, a także przez jury programu Must Be The Music Tylko Muzyka, w którym dotarli do półfinału. W repertuarze mają nie tylko akustyczne wersje znanych piosenek, ale także własne utwory. Wybierając się na ich koncert, nie tylko dobrze się zabawisz, lecz także miło możesz spędzić czas z ukochaną osobą przy dźwiękach gitary akustycznej Huberta połączonej z niecodziennym głosem Azzji. W ich muzyce każdy powinien znaleźć coś dla siebie co sprawi, że będzie chciał wracać na koncerty.

https://www.youtube.com/watch?v=LNwQxMzlM74

Muzyczny weekend w Restauracji Salina