O nas


„Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy”

James Joyce

Restauracja Salina to miejsce zrodzone z pasji do gotowania i wyrafinowanego smaku. Wysokiej klasy menu serwowane przez zespół kucharzy łączy w sobie klasę, poetycką estetykę podania i fantazyjnie kojarzone smaki. Menu nawiązuje do tradycji związanych z sezonową dostępnością produktów. Naszym gościom proponujemy dania mięsne, rybne, dania wegetariańskie oraz desery. Dania nowoczesnej kuchni polskiej i nie tylko, przygotowywane są z najwyższej jakości produktów dostarczanych przez starannie dobranych producentów i hodowców, dobrodziejstw lasów i pól oraz płodów z własnych upraw. W karcie znajdują się również potrawy z sezonowanej polskiej wołowiny i dziczyzny. Dania serwowane w Restauracji Salina pełne są smaku, lekkości, wyrafinowania. Konsekwentnie realizujemy filozofię kuchni, polegającą na łączeniu indywidualnego podejście do doboru składników i niezwykłej pasji do gotowania. Liczymy na to, że goście poczują pewien niedosyt, który spowoduje, że wrócą do nas chętnie w przyszłości. Nasza kuchnia ma coś boskiego i  diabelskiego zarazem. I ta fuzja jest warta posmakowania.

Restauracja Salina to takie miejsce na kulinarnej mapie Małopolski, którego bez wątpienia nie powinieneś przeoczyć. W samym centrum miasta tworzymy unikalną restaurację, która oczaruje Cię smakiem sezonowych potraw przygotowanych z najwyższej jakości regionalnych produktów z własnych upraw i mięs od lokalnych hodowców.


Menu

W menu restauracji znajdziecie dania nowoczesnej kuchni polskiej i nie tylko. Wszystkie potrawy przygotowane są z najwyższej jakości oryginalnych składników. Znakomite dopełnienie każdego posiłku stanowić będą starannie wyselekcjonowane wina oraz wysokogatunkowe alkohole. Jako pierwsi w okolicy serwujemy dania
z sezonowanej wołowiny i dziczyzny. W karcie menu znajdziecie:

  • przystawki i zupy
  • dania główne
  • steki z sezonowanej wołowiny
  • dania wegetariańskie
  • desery
  • menu dla dzieci


Klimat

Restauracja Salina mieści się w Galerii Bocheńskiej w samym sercu miasta Bochnia. Niezwykły klimat restauracji tworzy lokalizacja – w zabytkowej XIX-wiecznej kamienicy oraz dopracowany wystrój wnętrz. Lekko industrialne wyposażenie, bar z kryształami bocheńskiej soli oraz kominek tworzą unikalny klimat.
W Restauracji Salina znajdziecie pyszne dania i inspirujące otoczenie. Chwile kulinarnej przyjemności umili Wam profesjonalna obsługa i niezobowiązująca atmosfera miejsca oraz okazjonalnie muzyka na żywo. Za cel stawiamy tworzenie restauracji, w której każde spotkanie będzie wyjątkowe. Zadbamy, by na każdym talerzu gościł piękny obraz, a w pamięci pozostał na długo niezapomniany smak.Lokalne produkty & sezonowe smaki

Dokładnie wybieramy produkty, które tworzą nasze dania. Wspieramy lokalnych dostawców i hodowców. Korzystamy z produktów z własnych upraw.