Zaduszkowa muzyka w Salinie

29 października, czwartek, godz. 19:00, standardy jazzowe

Sylwia Stańczyk (voc) & Jarek Kaganiec (piano)

Sylwia Stańczyk – wokalistka krakowska, od lat występuje na scenach w kraju i poza jego granicami. Specjalizuje się w repertuarze jazzowym (standardy, samby, bossanovy, ballady). Posiada bogaty program salsowy, jest wokalistką grupy CZiLA grającej wyłącznie utwory autorskie. Wokalistka współpracuje z różnymi muzykami. Popularnością cieszy się duet z Jarosławem Kagańcem charakteryzujący się ciepłym, oryginalnym brzmieniem prezentując własne interpretacje standardów jazzowych i polskich piosenek. Duet „Fragile” ma na swoim koncie również program autorski.

Jarosław Kaganiec – ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach, w klasie prof. Juliana Gembalskiego, a także mistrzowskie kursy w Lubece i Kolonii. Jako pianista współpracuje z Teatrem Starym, jest znanym i cenionym jazzmanem, gra muzykę klezmerską, a także współpracuje z Andrzejem Sikorowskim.

30 października, piątek, godz. 19:00, jazz

ZADUSZKI JAZZOWE – Darek Dobroszczyk Trio

Darek Dobroszczyk Trio: grupa znakomitych muzyków młodego pokolenia. Muzyka tria opiera się głównie o kompozycje własne i oscyluje pomiędzy mainstreamem, muzyką improwizowaną skupioną wokół wytwórni ECM, po muzykę klasyczną (A. Skriabin, C. Debussy, A. Part). Muzycy kładą nacisk na brzmienie oraz silny dialog pomiędzy trzema niezależnymi instrumentami (fortepian, kontrabas, perkusja). Wielokrotnie nagradzani, są laureatami Jazz Juniors – jednego z najstarszych konkursów jazzowych w Polsce i ważniejszych konkursów międzynarodowych, prezentujących najzdolniejszych młodych muzyków. Trio otrzymało Nagrodę Specjalną podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej 2012 oraz II Jazzowego Debiutu Fonograficznego. Zespół ma na koncie płytę „Simple Delights”.

31 października, sobota, godz. 19:00, standardy muzyki musicalowej i filmowej

Konrad Konarzewski (piano)

Konrad Konarzewski – pianista, artysta muzycznie związany z Krakowem, gdzie najczęściej koncertuje. Jest doświadczonym nauczycielem, muzykiem, który swoją grą na instrumentach klawiszowych potrafi wytworzyć niepowtarzalny nastrój.

Muzyczny weekend w Restauracji Salina